צרו קשר ונשמח לעזור לכם
loading
product image

האם איטום קירות חיצוניים בהתזה, יבטיח שלא יחלחלו מים למבנה?

חלחול מים דרך הקירות הוא בעיה שחשוב לטפל בה, מכיוון שחשיפה ממושכת למים עלולה לפגוע בבסיס המבנה ולאפשר התפתחות עובש מסוכן. סדקים או פתחים מסוימים עשויים להיות קטנים מכדי שניתן יהיה לאתר אותם בקלות, אך גדולים מספיק בכדי לאפשר לחלחל מים, ולכן אם קיים חשש לבעיה מסוג זה, מומלץ לבצע איטום קירות. אחת השיטות הפופולריות לבצע זאת היא איטום של קירות חיצוניים בהתזה, אך תהליך עבודה נכון מתחיל ברום המבנה ויורד על ליסודות.

שלב ראשון – איטום הגג

השלב הראשון בשליטה בנוזלים, שבאים במגע עם המבנה ממקור חיצוני הוא איטום הגג. קיימות מגוון שיטום לאיטום גגות, ועל מנת לבחור את השיטה הנכונה והיעילה ביותר יש להתחשב במספר גורמים. חשוב לבחון האם הגג פתוח ונקי ממתקנים שונים, האם הוא משופע, מאילו חומרים הוא עשוי (בטון/ רעפים...), האם נעשתה בו עבודת איטום בעבר, ובאילו שיטות וחומרים ועוד. איטום הגג יבטיח שגם בעת גשמים, המים שיצטברו לא יחלחלו לפנים המבנה, לפחות לא מחלקו העליון.

חברתנו מתמחה באיטום גגות מכל סוג, ומשתמשת במגוון שיטות, החל מזיפות גגות, איטום באמצעות יריעות ביטומניות ועד לאיטום גגות בהתזה.

שלב שני – ניקוז

המים מטבעם תמיד זולגים למפלסים נמוכים יותר. על מנת לאפשר למים שמצטברים על גג המבנה לזלוג מטה מבלי לחלחל למבנה יש לוודא שכל תעלות הניקוז תקינות, ללא שברים, סדקים ופגמים נוספים, שהן אינן חסומות מהצטברות פסולת, ושלמים יש מקום להתנקז אליו.

שלב שלישי – איטום פתחים

לעתים קרובות מחלחלים מחם דרך פתחים במבנה כמו חלונות, פתחי אוורור, דלתות, סביב צינורות שמתחברים למבנה וכדו'. על מנת להבטיח איטום יעיל ואיכותי, חשוב לוודא שכל הפתחים הללו והחיבורים שלהם למבנה אטומים לחלוטין.

שלב רביעי – איטום של קירות חיצוניים בהתזה או באמצעות יריעות

בדרך כלל החומרים הביטומניים יעילים במיוחד לאיטום קירות. קיימות 2 שיטות לאיטום קירות חיצוניים באמצעות חומרים אלו: יריעות ביטומניות והתזה.

איטום בהתזה מומלץ במיוחד כשלא ניתן להשתמש ביריעות מכל סיבה שהיא. החומר הביטומני מוזרק במקביל למלחים שונים, שיוצרים יחד שכבת איטום נוקשה ובלתי חדירה, שעמידה לאורך שנים רבות, גם בפני מזג האוויר והטמפרטורות שמאפיינות את האקלים הישראלי.

בחברתנו צווי עבודה מיומנים, שמכירים את כל השיטות לביצוע איטום יעיל ומקצועי למבנה, שעמיד לשנים רבות. אנו משתמשים בחומרים שעומדים בתווי התקן המחמירים ביותר ומבטיחים להעניק לקהל לקוחותינו גם שירות אדיב וגם עבודה מקצועית ואיכותית.

שלב חמישי - איטום תת קרקעי

על מנת לאטום מרתפים, חניונים וחללים תת קרקעיים משתמשים בשיטת איטום הפוכה, שנקראת "איטום שלילי", ומתבצעת על גבי הקירות הפנימיים של החלל שאוטמים. אסור לפסוח על החללים התת קרקעיים, שכן הם מהווים היסודות של המבנה, וחשופים לנזקי צנרת, ביוב וניקוז לקויים. איטום מבעוד מועד עשוי להציל אתכם מנזקים מורכבים, שעלולים לעלות לכם ביוקר.

חברת לסרי גרופ מבצעת איטום חיצוני ואיטום שלילי למבנים כבר שנים רבות. מאחורינו נסיון ב שנים ומאות לקוחות מרוצים, שנהנים משקט נפשי, בטיחות ואיכות חיים.

 


 

 

מספר מדרגים:2   דירוג ממוצע:5  
דירוג:

מחפשים שירותי איטום ובידוד גגות? צרו קשר:

loading