צרו קשר ונשמח לעזור לכם
loading
product image

איטום שלילי למרתף למניעת חדירת מים שהצטברו בהיקף המבנה

אם החלו להופיע במרתף הבית שלכם כתמי מים, עובש ורטיבות, שמצביעים על דליפה מבחוץ, הדבר האידאלי הוא לטפל בבעיה מהשורש, כלומר לתקוף אותה מבחוץ. אך מאחר ובמבנים תת קרקעיים פעמים רבות זה לא מתאפשר, תמיד אפשר לבצע איטום שלילי למרתף.

איטום שלילי למרתף, שמשאיר את המים מחוץ למבנה

המונחים איטום שלילי ואיטום חיובי מתייחסים לצד שממנו מתבצעת עבודת האיטום. בעוד האיטום החיובי נעשה מצידי המבנה, בצד שממנו מופעל הלחץ ההידרוסטטי, האיטום השלילי נעשה מהכיוון ההפוך, ונועד למנוע את חדירת המים למבנה, והוא מומלץ במקרים בהם לא ניתן לגשת אל מקור הבעיה מבחוץ.

בעת הקמת מבנה, כל הקירות (מעל ומתחת לאדמה) צריכים להיות אטומים לחדירת מי גשמים ולחות תת קרקעיים. קירות המרתף אמורים לעבור איטום חיצוני, אך אם האיטום לא נעשה בצורה נכונה או איכותית, המים והלחות עלולים לבוא במגע עם הקירות החיצוניים, ואט אט לחלחל פנימה. איטום שלילי למרתף יסייע למבנה לעמוד בפני הלחץ ההידרוסטטי וישמור על תקינותו.

אילו גורמים עלולים להוביל להצטברות מים באדמה ההיקפית ולחדירת מים למרתפים?

  • צינורות ניקוז סדוקים או דולפים

  • מערכות ניקוז פגומות או לא יעילות

  •  עלייה במי התהום

  • פריצה בקווי אספקת המים

  • ליקוי או פגיעה בצנרת הביוב הסמוכה למבנה

  • התנקזות מי גשמים

האם ציפויים אטומים למים מספיקים לאיטום המרתף?

ממברנות וצבעים אטומים למים נועדו לעמוד בפני רטיבות, אך לא מול לחץ הידרוסטטי מתמשך, והם משמשים קו הגנה ראשוני אך די רעוע במקרים שבהם קיימת רטיבות מתמשכת.

כדי לקבל איטום איכותי ועמיד לאורך שנים, שיבטיח את תקינות המבנה ופתרון הבעיה חשוב להיעזר בחברה, שמתמחה באיטום שלילי למבנים תת קרקעיים ומקפידה להשתמש בחומרים שעומדים בתקנים ומבטיחה עבודה איכותית.

חומרי האיטום בהם משתמשים חייבים להיקשר לחומרי הבנייה באופן הרמטי ולעמוד בפני התרחבות או התכווצות המבנה. כמו כן, הם חייבים להיות גמישים, כך שגם תזוזות המבנה לא ישפיעו על איכות האיטום. את החומרים הללו ניתן להזריק ישירות לסדקי הבטון, וכמובן להשתמש בהם ליצירת שכבת איטום מלאה, שתבטיח שלא יחדרו מים למרתף.

שיטות חכמות ויעילות לשמירה על מרתף יבש

תחזוקה נכונה יכולה להבטיח הגנה מיטבית מפני מים לא רצויים במרתף. הנה כמה עצות ליישום, שיעזרו לכם לשמור על מבנה תקין ומוגן מפני נזקי רטיבות.

  • וודאו שמערכות ניקוז המים תקינות ויעילות – על ידי ניקוז מים יעיל ניתן לפתור בעיות רבות. וודאו שצנרת הניקוז תקינה ונקייה, שאין בה סתימות ושכל החיבורים תקינים. כשהמים במערכת הניקוז זורמים באופן תקין וחלק, הם לא עולים על גדותיהם, ולא מצטברים, וכך לא מפעילים לחץ על קירות המבנה.

  • אמנם קו ההגנה הראשוני, שהזכרנו קודם לכן, לא יפתור אתכם מבעיות רטיבות כרוניות, אך הוא בהחלט יסייע לכם להימנע מנזקים כשמתרחשות תקלות קלות במערכות המים. על ידי שימת לב ובדיקות שגרתיות במערכת המים והביוב, תוכלו לזהות תקלות קלות בזמן, ואפילו מבעוד מועד, וכך גם נזילה קטנה לא תחדור אל קירות המרתף.

  • התקנת מערכת ניקוז פנימית תסייע לכם להבטיח את ההגנה הטובה ביותר למרתף שלכם, ותתמודד ביעילות עם מים שמאיימים לחדור למבנה מהקירות או מהרצפה.

חברת לסרי גרופ מתמחה בביצוע עבודות איטום שלילי במרתף ובגג. השיטות המתקדמות שלנו מבטיחות תוצאות עמידות ויעילות לאורך שנים ומתן פתרונות מתקדמים בטכנולוגיות אל - הרס גם לאיטום גגות מרוצפים ללא הרמת הריצוף. אנו מתחייבים על סטנדרט שירות גבוה ואיכות שנשמרת לאורך זמן, והצוותים המקצועיים שלנו ישמחו להגיע עד אליכם, כדי לאבחן עבורכם את התקלות ולפתור אותם בדרך המהירה, הבטוחה והטובה ביותר.

 

מספר מדרגים:3   דירוג ממוצע:4.6  
דירוג:

מחפשים שירותי איטום ובידוד גגות? צרו קשר:

loading