צרו קשר ונשמח לעזור לכם
loading
product image

איטום באמצעות חומרים פוליאוריטנים

חומרי אטימה בתחום האיטום של בניית מבנים:

בתחום האיטום ישנם חומרי אטימה והדבקה מסוגים שונים.
ה'מסטיקים' הפוליטורינטים הינו אחד מסוגי האטימה הידועים והפופולארים בתחום האיטום.
סוג הדבקה זה מוכר כאחד מחומרי ההדבקה הידועים בתכונותיהם הטובות ולכן הוא מהווה יתרון רב באיטום על גבי משטחים שונים ובנוסף, הוא משמש בסוגי משטחים רבים.

 

מה זה חומר פוליאוריטני?

החומרים הפוליאוריטנים מיועדים לאיטום בתעשיית הבניין ובכן משמש כחומר הדבקה או כפתרונות איטום למגוון צרכנים ע"י בעלי מקצוע בתחום. כושר הדבקות טוב אל התשתית עליה מונח החומר וכושר אלסטיות רב שמספק יכולת כיווץ ומתיחה מאפיינים את החומרים הללו.

 

מהם יתרונות האיטום בחומר פוליאוריטני?

ראשית, חשוב לציין כי החומר הפוליארינטי מתחלק לשני קטגוריות: חד רכיבי ודו רכיבי. תפקידם של חומרי האיטום הפוליאוריטנים חד רכיבים הוא בעיקר לציפוי או איטום, ובמקביל חומרי האיטום הדו רכיבים הינם חומרים בעלי כושר איטום וציפוי גבוהים אף יותר כך שהם בעלי עמידות גבוהה מאוד לשחיקה ולטמפרטורות קיצוניות של חום וקור.  

עקב הביקוש הרב בשנים האחרונות והמודעות ההולכת וגוברת בקרב הציבור לחומרים ידידותיים לסביבה וכתוצאה של הרגולציות השונות שהתפתחו בתחום האיטום בנושא זה, פיתחו חומרים על בסיס מים.
כיום, מיוצרים דבקים פוליאורנטים על בסיס מים. שלהם יש יתרונות רבים שהמרכזים הם: נטולי ריח, ללא ממיסים רעילים שונים, בעלי יכולת ייבוש בטמפרטורות נמוכות ובעלי תכונות נוספות המאפשרות הידבקות יעילה למשטחים שונים.
 

מתי כדאי להשתמש בחומר פוליאוריטני?

בחומרים הפוליאורינטים רצוי מאד להשתמש במקומות רבים בזכות הכושר האחיזה הטוב שלהם בסוגי משטחים שונים.
ניתן להבחין בתפרי ההתפשטות שלהם על גבי בניינים או קירות חיצוניים שמשמשים דוגמה נהדרת ליישום המשטחים הפוליאורינטים במגוון מקומות. כמו גם בשימוש לאיטום סדקים בקירות בטון, גבס או בלוק.

ראוי לציין כי בנוסף לחומרים הפוליאורינטים ניתן למצוא כיום חומרים נוספים המציגים אלטרנטיבה ראויה בדומה לחומרים המבוססים על פולימרים דוגמת פולימרMS  שהינו בעל הרכב כימי בעל תכונות משופרות.

 

מספר מדרגים:2   דירוג ממוצע:5  
דירוג:

מחפשים שירותי איטום ובידוד גגות? צרו קשר:

loading