צרו קשר ונשמח לעזור לכם
loading
product image

איטום בחומרים מתקדמים

כיום, קיימות שיטות רבות לאיטום מכל הסוגים. שיטות אלו נועדו לאטום סוגי משטחים שונים כמו גגות, ברכות, מרפסות, סכרים, מקלחות, מאגרי מים ועוד. ניתן להשתמש בסוגים שונים של חומרים על מנת לבצע איטום כאשר לסוג המבנה ולמטרת האיטום השפעה רבה על בחירת החומרים ועל התאמת השיטה. כאשר מדובר באיטום מאגרים, הבחירה חשובה עוד יותר.

איטום בחומרים מתקדמים

איטום למאגרי מים

מאגרי מים מהווים משאב קיומי חשוב עבורנו; בהם אנו אוגרים מים לשימושים רבים כמו שתייה וחקלאות, ולכן איטומם של מאגרים אלו כה חשוב ודורש ידע וכלים מקצועיים. איטום מאגרים, שונה בחשיבותו ובאיכותו מסוגי איטום אחרים מאחר שמדובר באיטום של מאגרים שנועדו להחזקת מים לתקופות ארוכות. יתרה מכך, כאשר מדובר באיטום מאגרים למים שנועדו לשתייה, נדרשת התאמה של סוג החומר, ועליו להיות כזה שיכול לבוא במגע עם מים ללא השפעה, כך שהמים יישארו טובים לשתייה. מסיבות אלו, איטום מאגרי מים ומט"שים (מתקנים לטיהור שפכים), הוא חלק חשוב מאוד בכל הקשור לאגירה ולטיהור של מים. התשתיות של מאגרי מים ומט"שים נמצאות במגע תמידי עם המים והם עלולים לחלחל דרך תשתיות המאגר ולגרום לרטיבות. כאשר ישנה רטיבות לא רצויה עלולים להיווצר עובש ופיטריות המהווים מצע אידאלי להתפתחותם של חיידקים רבים, דבר העלול לפגוע באיכות המים ואותו אנו רוצים למנוע.

באיזה חומרים ניתן להשתמש כדי לבצע עבודות איטום?

קיימים סוגים שונים של חומרים שבעזרתם אפשר לבצע איטום של מאגרים כאשר בחירת החומר המתאים היא מרכיב מהותי בתוצר הסופי. בין החומרים הנפוצים לשימוש:

  • מערכות על בסיס חומרים צמנטים: חומרים צמנטים הם חומרים דמויי משחה השייכים לחומרי מליטה ומשמשים לחיבור ולהדבקה של חומרי בניין מוצקים. השימוש בהם נעשה על ידי התזה או מריחה. איטום בעזרת חומרים צמנטים נחשב לאחד מסוגי האיטום הנפוצים והפרקטיים ביותר בשל תכונותיו הרבות של חומר זה המקנות לו יתרונות רבים. אחד מיתרונותיו הבולטים, הוא בהיותו חומר חד רכבי, משמע, ניתן להסתפק בו ללא ערבוב עם מרכיבים אחרים, פרט עם מים. כמו כן, חומר צמנטי עמיד בפני כל תנאי מזג האוויר, אינו נסדק ובעל יכולת חזקה מאוד להיקשרות לבטון. נוסף על כך, החומר מאוד שימושי, קל ונוח לעבודה; הוא מאופיין באחיזה חזקה מאוד לתשתיות הבטון הנפוצות במאגרים או במתקני טיהור שפכים, ובעל עמידות גבוהה בפני פגיעות פיזיות שונות במבנה. מאחר שחומר זה מאוד חזק ואינו מתגמש בקלות, ניתן לשלב אותו עם רשת אינטרגלס בין שכבות האיטום, כדי להגמיש את התוצר המוגמר של הבטון וכדי למנוע סדקים בהמשך.  
  • הוספת איטום גבישי: זוהי אבקה שניתן להוסיף אל תערובת הבטון, והיא מייצרת אטימות מרבית. האבקה מסייעת באטימת סדקים קטנטנים ומונעת כל אפשרות לרטיבות. השימוש בתוסף זה נפוץ מאוד במאגרי מים, בבריכות לסוגיהן, בתעלות ניקוז, במט"שים ועוד.

מספר מדרגים:58   דירוג ממוצע:5  
דירוג:

מחפשים שירותי איטום ובידוד גגות? צרו קשר:

loading