צרו קשר ונשמח לעזור לכם
loading
product image

כל מה שחשוב לדעת על איטום גגות!

איטום ובידוד גגות - יתרונות ושיטות עבודה

מים נוזלים מהגג? ככל הנראה יש לכם נזילה מגג הבניין. איטום גגות איכותי ומקצועי יפתור את הבעיה. איך מבצעים איטום גגות? באילו חומרים משתמשים? לפניכם מדריך מלא לאיטום גגות.
אמנם ישנם כיסויים המגנים על תכולת הבית והתקרה מפני רוחות חזקים או השמש הקופחת, אך ישנו צורך חשוב לא פחות והוא להגן על ביתכם מפני גשמים ונזילות. 
תארו לכם כמה כיף לשבת בחורף ולהרגיש מוגנים מפני הגשם ונזילות, ללא החשש מבניינים ישנים שבנייתם אולי כבר פחות יציבה או בניינים חדשים שאין לדעת האם הקבלן ביצע את הבנייה כראוי, או סתם ביש מזל בו תמצאו את עצמכם שמים דליים של מים ברחבי הבית, במקום ולהתכרבל תחת השמיכה ולצפות בעוד פרק של הסידרה האהובה שלכם.

היתרונות של איטום גגות

לאיטום גגות יתרונות עיקריים:

 1. יתרון מוכר ובא לידי ביטוי במניעת דליפה של נוזלים, בעיקר מי גשמים, מגג הבניין.
 2. מוכר פחות אך חשוב לא פחות: איטום גג איכותי מסייע בבידוד ושמירה על הטמפרטורה בבית.
 3. מחזיק מעמד שנים רבות בכל תנאי מזג האוויר, ישנם יריעות שאינן רגישות כלל לשריטות ומכות. 
 4. תועלת משתלמת ביותר ביחס למחיר.

היתרון הראשון של איטום גגות הוא כמובן מניעה של דליפת מים אל ביתכם. דליפה או נזילה של מים מהגג נובעת ברוב המוחלט של המקרים כתוצאה מהצטברות של מים על גג המבנה. הצטברות של מים על הגג יכולה להתרחש עקב מגוון רחב של סיבות, ובכלל זה, ליקויי בנייה דוגמת שיפועים לא נכונים, סדקים בגג המבנה וסתימה בפתחי הניקוז.  

כאשר מצטברת כמות גדולה של מים על גג ביתכם, המים מתחילים לחלחל את תוך תקרת הבית. בהתחלה החלחול לא יורגש באופן מובהק או יגרום נזק קטן כמו כתמי רטיבות בקירות הבית, עובש, ריחות לא טובים וחרקים המגיעים לסביבות לחות ורטובות. אך, עם הזמן המים ימשיכו לחלחל ויובילו לנזילה משמעותית, שתגיע מתקרת הבית אל תוך הבית, לרצפה שלכם במקרה הטוב ובמקרה הרע לרהיטים, למיטתכם או גרוע מכך- למוצרי החשמל.
התיקון של מקרה כזה יקר ומייגע בהרבה, ולכן רצוי למנוע זאת.

איטום גגות

איטום גגות בישראל

פעולת האיטום פועלת לשני הצדדים. אומנם מטרתה העיקרית היא לשמר את ביתכם מפני גשמים ונזילות אך במדינה כמו שלנו מצאנו לה יתרונות נוספים.
מדינת ישראל החמה לא שופעת גשמים, ולכן חשוב להתייחס גם ליתרון המשמעותי השני של איטום גגות: בידוד. איטום גגות איכותי מסייע בבידוד הבית, כך שהטמפרטורה בבית מושפעת מהטמפרטורה שמחוצה לו. 

יכולת הבידוד של שכבת איטום הגג מסייעת גם בימי החורף הקרים, אך בישראל, היתרון הזה בא יותר לידי ביטוי דווקא בקיץ. לרוב איטום גגות כולל "הלבנה", כלומר שימוש בסיד לבן לשם הלבנת הגג. ההלבנה מסייעת בבידוד, שכן כך גג המבנה מחזיר את קרינת השמש (ולא קולט אותה) ומהווה מעין שכבת הגנה מפני קרני השמש הישראלית הלוהטת של חודשי הקיץ. כך, שכבת האיטום מונעת מהטמפרטורה לעלות ומסייעת בשמירה על טמפרטורה נעימה (יחסית) בבית, ובלי להתכוון כנראה שתמצאו את עצמכם משתמשים פחות במזגן גם בחודשי הקיץ החמים.

איטום גגות ובידוד

איטום גגות ובידוד הבית, ובמיוחד גג הבית, הוא מסוג הדברים שתמיד נלקחים כמובן מאליו – עד שיש בעיה. וכשיש בעיה באיטום או בבידוד, ומזג האוויר מתחיל לפגוע במבנה והשפעותיו מתחילות להיות מורגשות גם בתוך הבית, אז אנחנו מבינים עד כמה זה חשוב.

בעולם האיטום גגות אי אפשר לזייף – עבודה לא טובה מספיק אולי תיראה מועילה ויעילה בהתחלה, אבל אנחנו מדברים כאן על עבודות שאמורות להחזיק מעמד שנים ארוכות. בחירה נכונה של שיטת האיטום וכמובן של החברה שתבצע אותו, יבטיחו לכם הגנה אמיתית שלא תתכלה במהירות.
וודאו כי לחברה אלייה פניתם בתחום ישנם הרשיונות וההסמכה המתאימים, ובקשו לראות תעודת קבלן, כך תמנעו מעבודות לא איכותיות ותרוויחו בידוד עמיד ויציב שישאר אתכם שנים ארוכות.

איטום ובידוד גגות על ידי קבוצת לסרי איטום ובידוד

שיטות האיטום השונות ויתרונותיהן

ישנן מספר שיטות עיקריות לביצוע איטום ובידוד של גגות:

 • זיפות גגות – ציפוי הגג בזפת חמה. שיטה ותיקה שהיתה הנפוצה ביותר בארץ אך בשנים האחרונות נחשבת למיושנת. ניתן להגיע לתוצאות מצוינות בזיפות אם מעל שכבת הזפת תתבצע הלבנה של הגג, שתחודש מזמן לזמן. יתרונות – זולה מאוד יחסית לשיטה המתחרה, נוחה לביצוע על גגות מסוגים שונים לדוגמא: במידה ועל הגג מותקנים דודי שמש או במקרה בו אין יכולת להניח יריעות. דרכי השימוש: מורחים את הזפת החם על הגג, מספר השכבות תלוי במצב הגג, הזפת החם נכנס ובכך אוטם בצורה יעילה את כל הסדקים הקיימים.
 • יריעות ביטומניות – יריעות איטום חזקות ועמידות במיוחד המוצמדות אל הגג על ידי הדבקה בחום. שיטה זו נחשבת לטובה ביותר כיום, אך יקרה הרבה יותר מזיפות. עבור גגות חשופים ושטוחים היא נחשבת לעדיפה ביותר, אך אם הגג אינו חשוף ודורש חיתוך של היריעות והדבקות רבות, זה כבר עלול לפגום בעמידות. יריעות אלו עשויים מפחם, אספלט ופצלי שמן היוצרים יריעה חזקה במיוחד בפני מים. מדובר באיטום יעיל, מתקדם ומשתלם מאוד.
 • חומרי איטום אקריליים – לרוב מגיעים בצורת משחה או נוזל, העבודה איתם קלה מאוד והם לא דורשים שכבת הלבנה כי הם לבנים. מפני שמגיעים בצורה נוזלית הדרך לשימוש בהם היא מריחה או התזה. הם מתאימים גם לאיטום גג איסכורית (המשמש במבני חקלאות או מחסנים). חיסרון – לא עמידים בפני מים עומדים ולכן רצוי להשתמש בחומר זה רק בגגות עם ניקוז טוב. 
 • חומרי איטום צמנטיים – חומרים דומים נדבקים זה לזו בצורה מעולה ומועילה. חומרים צימנטיים ימשכו לבטון וכל כן הם מייצרים בידוד מעולה על גגות בטון חשופים ומתאים גם למשטחים כמו בריכות, חדרים רטובים ועוד. כמו כן, חומר זה עמיד לסביבה לחה ורטובה ולכן מתאים לה על פני חומרים רבים אחרים. 

שילוב של כמה שיטות איטום יחד הוא לעיתים הדרך להגיע לתוצאות הטובות ביותר, אך יש לדעת אילו שיטות יעבדו היטב יחד ואילו מהן ממש לא מתאימות זו לזו.

להתאים את שיטת האיטום גגות ובידוד

על מנת לבחור את הדרך היעילה והנכונה ביותר עבורכם יש קודם לבדוק את הגג, ישנם מספר גורמים אשר משפיעים על סוג האיטום שיש להשתמש על מנת לקבל מקסימום יעילות.

 • חומר הגג - חומר הגג הינו מרכיב שיכול לחסוך לכם הרבה מאוד כסף וגם לא מעט מאמץ, גגות אשר עשויים מבטון ניתן להשתמש בחומרי איטום צמנטיים, החומר המשמש לאיטום הינו דמוי בטון ויעיל מאד בבידוד הגג ממי הגשמים.
 • מבנה הגג - במידה והגג לא ישר או בעל מהמורות וגבעות שיטות אשר נחשבות ליעילות מאד ואפילו היעילות ביותר בכל הקשור לאיטום גגות ובידוד הגגות כמו לדוגמה יריעות ביטומניות, במקרה כזה יהיה על הקבלן לחתוך את היריעות דבר היכול לפגוע באיכות האיטום.
 • חפצים מקובעים בגג - ישנם גגות אשר מותקנים עליהם חפצים שונים כדרך קבע כמו לדוגמא דוד שמש, במקרים כאלה במידה וניתן לפרק ולהרכיבם מחדש ניתן להתייחס לגג כאל שטוח, במידה ולא ניתן רצוי לתכנן מראש את שיטת האיטום שאותה תרצו.

בסופו של יום אין חכם כבעל נסיון, תמיד מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע, אדם אשר עבר הסמכות בתחום יוכל לומר לכם מתי מהמורה בגג יכולה להיות בעייתית ומתי ניתן להתגבר עליה לעזור או גם לבחור עבורכם את שיטת איטום והבידוד הנכנה ביותר עבורכם.

איטום גגות - יצירת קשר

מספר מדרגים:70   דירוג ממוצע:4.8  
דירוג:

מחפשים שירותי איטום ובידוד גגות? צרו קשר:

loading