צרו קשר ונשמח לעזור לכם
loading
product image

איטום שלילי בהזרקות

כל מבנה חדש שנבנה, חייב לעבור איטום על מנת למנוע חדירת רטיבות אל פנים המבנה ועל מנת לבודד את פנים המבנה ממזג האוויר החיצוני. האיטום תמיד צריך להיעשות מצידו החיצוני של המבנה. אם מדובר בגג המבנה, תהיה שכבת איטום מצידו העליון, ואם מדובר בחלק תת קרקעי של המבנה, כמו חניון, מרתף וכדומה, לפני סיום הבנייה חייב להיעשות איטום מצידו החיצוני. איטום שלילי בהזרקות הופך לרלוונטי כאשר מתגלים כשלים באיטום החיצוני שנעשה, וכבר אין אפשרות לתקן מבחוץ.

איטום שלילי הוא איטום פנימי של מבנה תת קרקעי. כיוון שההעדפה היא תמיד לבצע איטום חיצוני, הצורך באיטום פנימי מגיע כאשר מתגלה רטיבות, ואז מבינים שמשהו בשכבת האיטום החיצונית לא עובד כמו שצריך. כיוון שמדובר במבנים תת קרקעיים, גורמים כמו חלחול מי תהום או תזוזות קטנטנות של הקרקע עלולים לייצר סדקים במבנה ודרכם חודרת הרטיבות.

איטום שלילי בהזרקות

מתי צריך לבצע איטום שלילי בהזרקות

איטום שלילי בהזרקות נוצר על מנת להכניס חומר איטום אל תוך סדקים, חריצים או חללים שנוצרו בבטון, ולמלא אותם על מנת לעצור את חדירת המים דרכם. ההזרקה נעשית על ידי מדחסים מיוחדים שפיות ההזרקה שלהם מותאמים במיוחד לחריץ או לסדק הספציפי שנוצר, ואותו הם אמורים לאטום. לעיתים מתבצעות הזרקות גם אל הקרקע עצמה שמאחורי הקיר.

איטום בהזרקות - אטימת החריץ מבפנים בעזרת החומר הנכון

החומר המוזרק לצורך ביצוע איטום גגות הוא לרוב חומר שנקרא פוליאורטן נוזלי. החומר מוזרק אל החריץ או החלל שבו ישנה בעיית רטיבות וכאשר הוא בא במגע עם המים הוא מתנפח, ממלא את החריץ כולו ומתקשח, וכך בעצם אוטם לחלוטין את הסדק ופותר את הבעיה שנוצרה. ישנן גם הזרקות של חומרים צמנטיים, אקריליים ועוד, אך רק בעל מקצוע מומחה יידע להבין מה החומר הנדרש ואת אופן הזרקתו כך שגם יאטום, וגם לא יעמיס לחץ על המבנה.

מספר מדרגים:49   דירוג ממוצע:4.9  
דירוג:

מחפשים שירותי איטום ובידוד גגות? צרו קשר:

loading