צרו קשר ונשמח לעזור לכם
loading
product image

ההמלצות והשיטות מפי מומחה איטום גגות, שיצילו אתכם מחורף רטוב

הגג שלכם דולף? הקירות מתנפחים? לפני שמגיעה העונה הקרה, כדאי לבדוק עם מומחה איטום גגות, אילו דברים כדאי לקחת בחשבון, ואילו אפשרויות עומדות בפניכם. מאמר קצר עם כל ההמלצות והשיטות לאיטום גגות.

המלצה ראשונה- איטום הגג בתזמון המושלם

אל תחכו שטיפות יזלגו לכם בחדר השינה או שהקירות יקבלו גוון אפרפר שמבשר על בוא העובש בסלון הדירה. הקדימו תרופה למכה ופנו למומחה איטום גגות בימות הקיץ או בתחילת עונת הסתיו. החורף הוא התקופה החמה של אנשי המקצוע בתחום, ולכן גם תיאלצו להמתין למועד פנוי וגם תשלמו על כך יותר. בנוסף, אם ישנה בעיה כלשהי, כדאי לפתור אותה לפני עונת הגשמים.

המלצה שנייה- חומרים דומים נמשכים זה לזה

בזוגיות בדרך כלל נהוג לומר שהפכים משלימים זה את זה, אך בעולם האיטום חוק המשיכה פועל אחרת, ולמעשה חומרים דומים זה לזה נצמדים זה לזה. כך למשל חומר אקרילי יימשך לחומר אקרילי וידחה חומר צמנטי וכדו'. מה אפשר ללמוד מזה? שכדאי לבחון את תשתית האיטום הקיימת על מנת לבחור את סוג החומרים איתם תתבצע מלאכת האיטום. כך לדוגמה, אם בגג שלכם יש תשתית אקרילית, מומלץ פחות להשתמש ביריעות ביטומניות, כיוון שעל אף איכותן הן יועילו פחות במקרה זה.

המלצה שלישית- לא מתחילים לפני שמוודאים ששטחי העבודה מוכנים

איטום גגות חייב להיעשות על גבי שטח עבודה נקי, חלק ויבש לחלוטין. יש לנקות את שטח העבודה מכל לכלוך, אבק ושומנים על מנת להימנע מבועות אויר, חורים, רווחים וכדו'.

מומחה איטום גגות חושף את כל השיטות

אז איזו שיטה כדאי לכם לבחור? איך תדעו שאיש המקצוע שבחרתם הוא אכן מומחה איטום גגות ולא חאפר, שמנצל אתכם? לפניכם כל השיטות יחד עם היתרונות והחסרונות שבכל אחת מהן.

איטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות

השיטה הפופולרית לאיטום גגות, המוכרת ביעילותה ועמידותה לאורך שנים רבות. האיטום מתבצע באמצעות הלחמת יריעות ביטומניות אחת לשנייה ולקצוות הגג ומומלץ לגגות שעברו זיפות, לגגות בטון חשופים או לפריסת שכבה על גבי יריעות קיימות.

איטום ביריעות אלו אינו מומלץ עבור איטום גגות מרוצפים, ואם יש צורך בכך, מומלץ להרים את הריצוף, ולבצע את האיטום תחתיו על מנת לקבל תוצאה טובה ועמידה לאורך שנים.

במידה ולא מונח על גבי היריעות ריצוף, מומלץ להשתמש ביריעות לבנות- אפורות, שמכוסות באגרגט, שמגן עליהן מפני נזקי השמש.

איטום באמצעות זפת

השיטה המיושנת לכאורה מתאימה לגגות, שיש בהם הרבה דודים, קולטי שמש, מזגנים וכדו'. השיטה נפוצה בבנייני מגורים גדולים יחסית, ונחשבת לשיטת איטום זולה יחסית. חסרונה הגדול של השיטה טמון בתחזוקה שנדרשת על מנת לשמר את האיטום לאורך שנים. ללא פעולות תחזוקה האיטום לא יעמוד במבחן הזמן. לכן מומלץ לסייד את הזפת מידי שנה בקיץ, אחרת הזפת מתייבשת ונסדקת והאיטום נפגם.

איטום באמצעות חומרים אקריליים גמישים

החומר הפלסטי הלבן ניתן למריחה או להתזה. איטום בהתזה מומלץ לגגות קטנים או לגגות בטון חדשים, שטרם נמרחה עליהם שכבת איטום. גם שיטה זו זולה ביחס ליריעות הביטומניות, אך אינה מתאימה לגגות שבהם ניקוז המים לוקה בחסר, כיוון שמים עומדים גורמים לחומרים אקריליים להתקלף.

איטום באמצעות חומרים פוליאוריטנים

מחירם זהה או יקר בהשוואה ליריעות הביטומניות, אך הם יעילים במקרים שבהם קשה לבצע את הלחמת היריעות עקב בעיות נגישות. החומר הפוליאוריטני מתאים במיוחד לגגות שאינם חשופים לשמש, כיוון שחשיפת החומר לשמש ישירה גורמת לו להיסדק.

מומחה איטום גגות נותן את כל ההמלצות

מספר מדרגים:2   דירוג ממוצע:5  
דירוג:

מחפשים שירותי איטום ובידוד גגות? צרו קשר:

loading