צרו קשר ונשמח לעזור לכם
loading
product image

זיפות גגות בזפת חמה

הדרך הקלאסית, העתיקה והידועה ביותר לאיטום גגות היא זיפות בזפת חמה. עוד הרבה לפני שהומצאו החומרים האקריליים, היריעות הביטומניות וחבריהם, איטום גגות נעשה באמצעות זפת חמה ועשה את העבודה כמו שצריך. החומרים החדשים והנוצצים אכן נחשבים היום טובים הרבה יותר, אך גם שיטת הזיפות היא עדיין שיטה מעולה שמשיגה את התוצאות הרצויות.

זיפות גגות בזפת חמה

מה זה זיפות גגות בזפת חמה ואיך עושים את זה?

נתחיל מכך שזפת היא חומר שמופק מזיקוק של פחם לרוב, או של נפט. מדובר בחומר צמיגי וסמיך, אך נוזלי, שאם מחממים אותו עד לטמפרטורה מסוימת, הוא הופך לנוזלי עוד יותר ברמה שאפשר למרוח אותו בקלות על משטח המיועד לאיטום. בדרך כלל מורחים יותר משכבה אחת של זפת חמה, כאשר יש צורך לחכות שהשכבה הראשונה תתייבש לפני מריחת השכבה הבאה.

בין שכבות הזפת מניחים בדרך כלל שכבה נוספת של חומר אחר – פיברגלס, רשת אינטרגלס או בד יוטה. את המריחה של שכבת הרשת הראשונה יש לעשות רק לאחר ניקיון יסודי של משטח הגג אחרת הזפת לא תיצמד כראוי למשטח ותיסדק, וכל סדק קטנטן הוא פתח לרטיבות גדולה במבנה עצמו.

מעל שכבות הזפת החמה (ניתן גם  למרוח שכבה אחת בלבד) יש לייצר שכבת הלבנה שעשויה מסיד, ותפקידה לשמור על שכבות הזפת השחורה מפני נזקי השמש. לעיתים יש לחדש את שכבת ההלבנה מעל האיטום, גם ללא צורך זיפות הגג מחדש.

בביצוע זיפות בזפת חמה חשובה במיוחד המקצועיות והמיומנות – הטמפרטורות לוהטות וזה מאוד מסוכן. בנוסף, קל מאוד לעשות עבודה חלקית שתיראה כמו עבודה מוגמרת. רבים מאנשי המקצוע בתחום האיטום טוענים שמעמדה של שיטה זו ירד לא בגלל איכות השיטה אלא בגלל מזפתים שלא עבדו כראוי, אז שימו לב לבחור את אנשי המקצוע שלכם בקפידה.

מספר מדרגים:2   דירוג ממוצע:5  
דירוג:

מחפשים שירותי איטום ובידוד גגות? צרו קשר:

loading