צרו קשר ונשמח לעזור לכם
loading

חומר איטום גגות רעפים- כשלכל בית יש גג גם לכל רעף איטום משלו

מלאכת האיטום עבור גגות רעפים שונה לחלוטין מאיטום גגות עשויי פח, בטון או כל חומר אחר, ודורשת מיומנות של איש מקצוע שמבין הן בסוגי הרעפים והן בסוגי חומר איטום גגות רעפים שיש להתאים להם.

אף על פי, שגגות רעפים בדרך כלל נחשבים לאיכותיים ולעמידים לאורך זמן רב, חוסר תחזוקה עלול להוביל לפגמים ופגעים ברעפים, שיגררו בעיות ותקלות כמו נזילות לתוך מבנה הבית.

כיצד מומלץ לתחזק גגות רעפים?

על מנת להימנע מכך, מומלץ לבצע מידי שנה בדיקת תקינות כללית, שתוודא שכל הרעפים שלמים ואינם סדוקים, שקועים או פגומים. בדיקה שגרתית תוודא שלא נתקעו חפצים שנישאו עם הרוח והגשמים ומפעילים לחץ על האריחים, האנטנות, דודי השמש ומערכות התקשורת, ובכך תמנעו נזק עתידי נוסף.

בדיקות נוספות שיש לבצע במסגרת בדיקה זו הן בדיקת כל המרזבים ומערכת הניקוז על מנת לוודא תקינותם ושאין דבר שחוסם או סותם אותם ובדיקת החיבורים והאטימות שבין האריחים, שתוודא שאין סיכוי לדליפות וחלחול נוזלים בימות החורף בשעת הגשמים. החיבורים ההלו עלולים להינזק כתוצאה מתיקונים שבוצעו בשלד הבית או מהתקנת חלונות, פתחי איוורור, צינורות חימום ועוד.

חשוב לבחון שאין יונים שנכנסות אל החללים הנוצרים בגגות הרעפים, ובמידה וקיימת הבעיה מומלץ לאטום את הפירצות ולפרוס אמצעים למניעת חזרתן. כמו כן, כדאי להחזיק בבית כמה אריחים רזרביים, בהם תוכלו להשתמש לצורך תיקון הגג במידה ויהיה בכך צורך.

איזה חומר איטום גגות רעפים מומלץ לשימוש?

קיימים שני סוגים של יריעות, שמעניקות בידוד תרמי ואקוסטי מעולה לגגות רעפים: יריעות עשויות פולינום ויריעות קלקר. שתיהן איכותיות מאוד, מאחר והן שומרות על טמפרטורת פנים קבועה, מבודדות מטמפרטורות גבוהות או נמוכות מחוץ למבנה ומונעות במידת מה חדירת נוזלים. אך הבידוד אינו מספיק לצורך מניעת הצפות וטפטופים, ולכן היריעות הביטומניות משמשות כחומר איטום גגות רעפים מומלץ, ובמיוחד לגגות מסוג אלסטוטייט או סופרטייט.

חומר איטום גגות רעפים תלוי במידה רבה גם בסוג הרעפים, ולכן לתיקון רעפים וסדקים ומניעת חדירת נוזלים שרעפי שרעף מומלץ להשתמש בדבקים אקריליים, ואילו עבור איטום וציפוי רעפי מולטיגג טרה קוטה נשתמש בחומרי איטום פולימריים.

התייעצו עם המומחים שלנו לבחינת סוג החומר שמומלץ עבורכם.

מתי כדאי לבצע איטום לגגות הרעפים לאורך השנה?

עונת הקיץ היא העונה המומלצת לצורך ביצוע איטום גגות באופן כללי, גם מכיוון שזוהי העונה שמתאפיינת בביקוש נמוך יותר, ולכן סביר שהמחיר יהיה נמוך יותר וזמינות איש המקצוע גבוהה יותר, וכך תוכלו להיות שקטים שאתם מוכנים לקראת החורף עם גג אטום ומבודד שאינו דולף. בנוסף, אף אחד לא רוצה להיתקל בנזילות ודליפות במהלך תיקון הגג בגלל גשם שבא במפתיע (או שלא ממש), וכדאי להקדים את התרופה למכה.

האם הגג שלכם זקוק לתיקון או לאיטום?

גגות הרעפים נועדו לתעל את מי הגשמים לעבר המרזבים, אך כשהאריחים נשברים או נפגמים ושוקעים, עלולים המים לחדור פנימה אל תוך המבנה וליצור נזקי רטיבות, עובש, דליפות, טפטופים וכו'. לכן, יש להתייעץ עם איש מקצוע, שיבחן האם בנוסף לעבודת איטום הגג יש לבצע גם תיקון לגג השבור, וכך לתפוס 2 ציפורים במכה אחת.

לסרי גרופ מתמחה בעבודות איטום קירות חיצוניים, פנימיים ואיטום גגות מכל הסוגים. נשמח לעמוד לשירותכם ולהעניק לכם ייעוץ לשיפור איכות החיים שלכם ומבנה הבית שלכם.

איך תדעו איזה חומר איטום גגות רעפים לבחור?


 

 

מספר מדרגים:2   דירוג ממוצע:5  
דירוג:

מחפשים שירותי איטום ובידוד גגות? צרו קשר:

loading