צרו קשר ונשמח לעזור לכם
loading
product image

5 דברים שכדאי לכם לדעת לפני ביצוע סיוד והלבנת גג

איכות האיטום וסיוד הגג שלנו מדי שנה היא בעלת משמעות רבה שהרי אם הבידוד לא יעשה באופן מקצועי הקומה העליונה תרגיש את החום שנמצא בגג - לכן סיוד והלבנת גגות הם חלק בלתי נפרד מאחזקה שוטפת של בניינים ובתים רבים ומתרחשת לרוב אחת לשנה לקראת הקיץ. מה אתם צריכים לדעת לפני ביצוע סיוד לגג?

הלבנה או סיוד?

אין הבדל בין הלבנה לסיוד גגות, למעשה המונח הלבנת גגות נגזר כתוצאה מפעולת הסיוד בה מלבינים את הגג. הלבנת גגות הוא מונח "לא מקצועי" אשר נלקח מהשפה העממית בגלל המראה הלבן של הגג בסיום העבודה. מדובר על צבע לבן בשילוב עם חומרים נוספים שאחראיים על פעולת הבידוד ואיטום הגג.

5 דברים שכדאי לדעת לפני ביצוע סיוד לגג

  1. מתי עושים - סיוד הגג מתבצע לרוב באביב, כמה שמוקדם כך עדיף. נהוג להתחיל עבודות סיוד החל מחודש אפריל או מאי.
  2. 2 ציפורים במכה אחת: אנו ממליצים להחזיק בקבלן אחד קבוע שיבצע לכם עבודות של זיפות בחורף ובקיץ הלבנת גג. באופן כזה הוא תמיד ידאג לבצע תיקונים קטנים ויכיר את הגג שלכם היטב כולל את נקודות התורפה שלו ותמיד ידע להתאים את תערובות החומרים האידאלים עבורו.
  3. הכנה של הגג: ההכנה של הגג לפני ביצוע הסיוד היא החשובה אך גם הקשה יותר. יש לבצע הכנות לאיטום שכוללות לרוב ניקיון יסודי של הגג משאריות ישנות של איטום, הרמת מרזבים, מזגנים ודודי שמש. מומלץ להזמין חברת דודי שמש מקצועית שתדע כיצד לפעול עם הרמת הדודים והקולטים באופן הנכון ביותר בלי גרימת נזקים. כמו כן, חשוב מאוד לוודא שקבלן הסיוד חייב לבצע את החלק הזה באופן היסודי והטוב ביותר כיוון שעבודה רשלנית יכולה לפגוע בדודי השמש וכמובן באיכות הסיוד עצמו.
  4. חומרי גלם – ישנם חומרים רבים לצורך הלבנת גגות שמוצעים בשוק אך קבלנים מקצועיים ידעו להוסיף לסיד חומרים נוספים כמו דבק אקרילי וגם פולימרים אקרילים אשר ישמרו על שכבת בידוד לזמן רב וכמו כן תפקידם למנוע נזקים לשכבת האיטום שנמצאת מתחת. לצערנו, בשוק ידועים "חאפרים" רבים שמוהלים את הסיד במים יתר על המידה ואז האפקטיביות של הבידוד נפגעת. לכן כאשר לוקחים בעל מקצוע חשוב לבדוק ממה עשויה תערובת הסיד. שימו לב שמחירים זולים מדי צריכים להיות עבורכם כנורת אזהרה שהרי ידוע כי זול עולה ביוקר!
  5. איש מקצוע-  כאמור, חשוב לבחור באיש מקצוע אשר בדקתם עליו חוות דעת והמלצות או מניסיון חברים ומשפחה. מומלץ לא לנסות לבצע את התהליך לבד כיוון שאתם יכולים לגרום לנזק יותר מתועלת, כדאי להזמין קבלן מקצועי שיבצע את סיוד והלבנת הגגות. הקבלן שיבצע את תהליך הסיוד יכיר את החומרים על בוריים וידע להתאים לגג שלכם את שיטת ההלבנה האידאלית ביותר.זיפות גגות
מספר מדרגים:2   דירוג ממוצע:5  
דירוג:

מחפשים שירותי איטום ובידוד גגות? צרו קשר:

loading