צרו קשר ונשמח לעזור לכם
loading

סגירת פרגולה לחורף

למרות שפרגולה יכולה להוות פתרון מצוין עבור הצללה בקיץ, במקרים רבים נרצה לסגור מרפסת באופן זמני או קבוע בחורף על מנת שנוכל לשבת בחוץ ולנצל את השטח שעומד לרשותנו עד הסוף מבלי לחשוש לנזק לרהיטים, צמחים בתוך אגרטלים וכו'.

באיזה כיסוי להשתמש עבור סגירת חורף?

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לשים עליהם את הדעת הוא האופן שבו אנחנו אוטמים את הפרגולה מהחלק העליון שלה. כיסויים מסוימים אמנם יכולים להצל באופן מצוין, אך הם לא אטומים לחלוטין למים ולכן לא יספיקו עבור סגירת חורף. לעומת זאת, ישנם כיסויים עם אטימות גבוהה יותר שאפשר להשתמש בהם.

כיסויים לחורף יכולים להגיע במספר צורות עיקריות:

1.כיסוי פלסטיק אטום המתלבש על הפרגולה כמו למשל סנטף או פוליגיל (לעיתים נקראים גם פוליקרבונט). היתרון בכיסוי זה הוא שניתן להוסיף לכל פרגולה (אפילו מעץ) מסילות מיוחדות ולאפשר פתיחה או סגירה של הגג. המנוע יכול להיות גם חשמלי.

2.כיסוי זכוכית יוקרתי יותר כדוגמת רעפי "שינגלס" או כיסוי זכוכית חלבית שמעניקים לפרגולה מראה שקוף ומרשים. במקרים מסוימים נעשה שימוש ביריעות ביטומניות מתחת לרעפים. מדובר ביריעות קלות יחסית שנדבקות מעצמן. אם רוצים, אפשר לשלב פנלים או מעין מזרונים לצורך בידוד תרמי.

קיים גם כיסוי דומה בשם "רב רעף" העשוי ממתכת קלה יחסית ומספק פתרון איטום מצוין.

בנוסף לכיסויים עצמם, ישנם מרזבים מיוחדים עבור פרגולות. המרזב מונע את ההצפה של הגג בחורף ולכן גם הצטברות של לכלוך (מרבית הכיסויים כיום עמידים בפני עובש).

הסגירה עצמה

הסגירה עצמה יכולה להתבצע באמצעות בד שקוף וסוככי צד, או באמצעות סגירה הרמטית של פאנלים מזכוכית.  האפשרות הראשונה היא מן הסתם פשוטה יותר, אך היא פחות אסתטית.

האפשרות השנייה היא מורכבת יותר ודורשת הרכבה של פאנלים בין הדלתות או החלונות מזכוכית. בנוסף, יש כמה רמות של איכות. לדוגמה, פרופיל בלגי "אמיתי" יהיה יקר יותר מפרופיל המדמה פרופיל בלגי. בכל אופן, התוצאה שמתקבלת היא מותאמת אישית ואסתטית מאוד, כך שאפשר להפוך את הסגירה לחדר עבודה או סטודיו, חדר אירוח וכו'.

דברים שחשוב לדעת

למרות היתרונות המרובים של סגירת חורף, כדאי מאוד לא למהר ולבדוק היטב מה אומר החוק של העירייה או המועצה המקומית. "חוק הפרגולות" אמנם הקל מאוד על בנייה מחומרים קלים וכל תהליך הרישוי הוא הרבה יותר קצר, אך בכל מה שקשור לתשלומים נוספים כמו ארנונה, שיטת החישוב עשויה להשתנות.

בכל אופן, בין אם אתם בוחרים בסגירת חורף ארעית ובין אם אתם בוחרים בסגירה קבועה, רצוי מאוד להשתמש בחומרים איכותיים ולעשות סקר שוק למקרה שבחורף הבא תרצו לבצע סגירה חוזרת. ישנם פתרונות זולים מאוד, אך בשל אורך החיים המוגבל שלהם, הם אינם משתלמים.

עדכון אחרון: 4/30/2019 5:10:00 PM
מספר מדרגים:2   דירוג ממוצע:5  
דירוג:

מחפשים שירותי איטום ובידוד גגות? צרו קשר:

loading