צרו קשר ונשמח לעזור לכם
loading
product image

סיוד והלבנת גג

במדינה חמה כמו שלנו, שבה גם החורף, עד שהוא סופסוף מגיע, זה לביקור קצר ולא יותר, כל אמצעי לבידוד של הבתים מחום הוא לא רק מבורך, אלא ממש הכרחי. חלקכם אולי לא מודעים לכך, אבל גג המבנה שבו אתם גרים מתחמם במהלך היום מקרני השמש, וסופג את החום כך שהטמפרטורה שלו הופכת לגבוהה בכמה עשרות מעלות מהטמפרטורה הכללית באותו היום.

את החום הגבוה הזה מי שמרגיש בתוך הבית הוא אתם, כי הוא נפלט פנימה אל הבית מן הגג. ואז המזגנים עובדים שעות נוספות, חשבון החשמל מטפס ואת זה כבר כולנו מכירים ואין צורך באמת להמשיך, נכון? הפתרון הוא פשוט וקל – סיוד והלבנת גג. 

הלבנת גגות

סיוד והלבנת גג – מה זה אומר?

הביטוי סיוד והלבנת גג מתייחס, בפשטות, לצביעת הגג בלבן. ברגע שהגג כולו צבוע בלבן, הוא לא סופג את קרני השמש אלא מחזיר אותן וכך מתחמם הרבה הרבה פחות. הפעולה הפשוטה הזו של צביעת הגג יכולה לחסוך לכם מאות שקלים בחודש, ההבדל בטמפרטורה הוא דרסטי ומורגש באופן מיידי.

עד השנים האחרונות הלבנת הגג נעשתה באמצעות שימוש בסיד, ולכן הפעולה נקראת סיוד והלבנת גג. הבעיה עם השימוש בסיד היתה שכשמגיע הגשם הוא נשטף, כך שיש לחדש אותו כל פעם. היום החומרים המשמשים עבור סיוד והלבנת גגות הם חומרים אקריליים שמחזיקים מעמד הרבה יותר זמן ולא נשטפים בקלות. חומרים אלו מחזיקים הרבה יותר טוב גם על שכבות האיטום של הגג, וכך גם שומרים על שכבות האיטום.

סיוד והלבנת גג לשם שמירה על שכבת האיטום היא קריטית במיוחד כשהאיטום נעשה על ידי זיפות. ללא שכבת הלבנה הזפת השחורה תהיה חשופה לחום השמש, שבתחילה יחמם אותה עד כדי כך שהיא עלולה להפוך לנוזלית שוב ולנזול, ובהמשך להתקלף, להיסדק ולהיהרס לחלוטין.

יש לפעמים מי שמנסים לעשות קיצורי דרך גם בפעולה פשוטה כמו סיוד והלבנת גג, לקחת חומרי איטום אקריליים, שצבעם לבן, ולהשתמש בהם כשכבה אוטמת ומלבינה בו זמנית. אם לא מבינים מספיק, קיצור דרך כזה יכול לעלות בעתיד ביוקר. המלצה שלנו – לעבוד רק עם אנשי מקצוע מנוסים שלא ינסו לקצר תהליכים על חשבון עבודה איכותית ועמידה לזמן ארוך.

מספר מדרגים:2   דירוג ממוצע:5  
דירוג:

מחפשים שירותי איטום ובידוד גגות? צרו קשר:

loading