צרו קשר ונשמח לעזור לכם
loading
product image

שיטות איטום גגות

שיטות איטום גגות

קיימות שיטות איטום גגות רבות ומגוונות, כאשר לכל שיטה המאפיינים שלה, וכמובן היתרונות והחסרונות שלה. חשוב לציין כבר בשלב זה, כי יש להתאים בין שיטת איטום גגות וחומר האיטום לסוג הגג ממנו עשוי המבנה ועל כך נרחיב בהמשך.

  • זפת חמה – סביר להניח שמדובר בשיטת האיטום המוכרת בישראל. מדובר בשיטה ישנה יחסית, אך כזו המעניקה מענה זול ומיידי. החיסרון העיקרי של שיטה זו הוא חוסר העמידות שלה, שכן היא אינה מחזיקה זמן רב. על זפת חמה נוהגים בדרך כלל לעשות הלבנה.
  • יריעות ביטומניות - מדובר ביריעות העשויות מחומר עמיד במיוחד, אותן מלחימים האחת לשנייה, כאשר ביחד הן יוצרות שטיח עמיד במיוחד, המכסה את כל הגג. שיטה זו עמידה במיוחד והיא מחזיקה מעמד לזמן ארוך, אך היא מתאימה פחות לגגות בהם ישנם אביזרים רבים (דוגמת מזגנים, דודוים וכו'), שכן הם מסבכים את העבודה ומייקרים אותה.
  • איטום אקרילי או פולימרי – מדובר בחומר ידידותי לסביבה, דמוי משחה לבנה, אותו מורחים על גבי הגג. יתרונם של חומרים אלה נובע מהפשטות שבביצוע, אך החומרים האקריליים אינם עמידים בפני מים עומדים.
  • איטום ביטומני משחתי – מדובר במשחה המבוססת על חומרים ביטומניים, בדומה ליריעות. השימוש במשחה קל ונוח, אך החומר אינו עמיד בפני השמש ואינו בצבע לבן, ולכן משתמשים בו בעיקר לאיטום גגונים או חדרים רטובים.
  • איטום פוליאוריטני משחתי – זהו איטום גגות חזק ביותר, והוא עמיד מפני מים, קרינת השמש ופגיעות קשות. זהו חומר גמיש פחות, וחסרונו העיקרי נובע ממחירו היקר.
  • יריעות PVC, TPO, EPDM – יריעות חזקות המרותכות אל הגג, כך שהן יוצרות מעין מעטפת שלמה לגג. יחד עם זאת, היריעות אינן מודבקות לכל אורך הגג, ומכאן גם חסרונה העיקרי של שיטה זו, שכן נוצרים חללים אליהם יחלחלו מים.

שיטות איטום גגות

התאמת שיטת האיטום לחומר הקיים

כאמור, שיטת איטום צריכה להתאים לחומר ממנו עשוי הגג. על מנת שהאיטום יבוצע בצורה המיטבית, יש לדאוג שחומר האיטום "ייתפס" בצורה טובה על גבי החומר שכבר קיים על הגג. חומרים המשתייכים לאותה משפחת חומרים יידבקו בצורה טובה יותר האחד לשני ביחס לחומרים ממשפחות שונות. לכן, שיטת איטום גגות האידאלית שלכם, שתבטיח כי לא תצטרכו איטום חדש תוך זמן קצר, היא שיטת האיטום המשתמשת בחומר המתאים לחומר ממנו עשוי הגג.

לסיכום, איטום גג הוא דבר חיוני וחשוב, המאפשר לכם להימנע מנזילות של מים לביתכם ולשפר את הבידוד שלו. קיימות שיטות בידוד רבות, אך חשוב מאוד להתאים את שיטת הבידוד לחומר ממנו עשוי הגג שלכם. לשם כך, מומלץ לבחור באיש מקצוע מנוסה ואמין, שיבצע בדיקה של החומר ממנו עשוי הגג, ויתאים לכם את חומר האיטום שמתאים לגג שלכם ולצרכים שלכם.

מספר מדרגים:2   דירוג ממוצע:5  
דירוג:

מחפשים שירותי איטום ובידוד גגות? צרו קשר:

loading