צרו קשר ונשמח לעזור לכם
loading

5 דברים שחשוב לדעת על בניית גגות עץ

במידה והחלטתם על בניית גג עץ חשוב שתדעו כי ישנם שלושה דברים חשובים שיש להתייחס אליהם לאורך התהליך : תכנון נכון של הגג, שימוש בחומרי גלם איכותיים והקמה נכונה של הגג. כאשר מתבצעת בניית גגות עץ באופן מקצועי, אנשי המקצוע שמים דגש על שלושת הפרמטרים אך גם אם החלטתם לעשות זאת באופן עצמאי, הקפידו על כך ופעלו לפיכך.

תכנון נכון של הגג מתחיל עוד בשלב הראשוני, כאשר מחליטים באיזה סוג עץ להשתמש, איזה חתך ובאילו אמצעי חיבור. תכנון הגג צריך להיעשות על ידי קונסטרוקטור שיודע ומכיר את כל התהליך ויכול לבצע זאת באופן מקצועי ובטוח.

חשוב מאוד להשתמש בחומרי גלם איכותיים שאכן מיועדים ומתאימים לבניית גגות מעץ. העץ שתבחרו להשתמש בו ישפיע מאוד על השימוש בגג ולכן עליכם לבחור בעץ שמתאים לגגות, למשל עץ פיני שנחשב לאחד מהעצים האיכותיים ביותר לשימוש זה. רצוי שתעזרו בגגן מוסמך על מנת שתהליך התקנת הגג יהיה מדויק ובטיחותי. ככל שהגגן מנוסה יותר כך הוא יותר מיומן ויוכל לנהל את התהליך בקצב נכון והחשוב מכל : להעניק לכם גג בטיחותי.

איטום גגות – למה זה חשוב?

איטום הגג זהו תהליך חשוב מאין כמותו מכיוון שמבלי לאטום את הגג, קרוב לוודאי שיחדרו אל הבית נוזלים שונים. ישנן שיטות שונות לבצע איטום גגות, למשל הנחת יריעות ביטומניות, מריחת חומרים שונים, זיפות הגג ועוד. כאשר מדובר באיטום גג מעץ, המצב קצת יותר מסובך וחשוב לפנות אל איש מקצוע שעוסק בכך ויודע לעבוד עם חומר הגלם.

לא ניתן לזפת את הגג אם מדובר בגג עץ משום שהזפת יהרוס את השכבה העליונה ולא ניתן יהיה לתקן זאת. הפתרון המועדף הוא שימוש ביריעות ביטומניות משום שזהו הפתרון לטווח הארוך, היריעות עמידות ביותר וישמשו אתכם לאורך שנים. לפני הנחת היריעות, מניחים שכבת יסוד מסוג אלסטוטייט ורק לאחר מכן את היריעות הביטומניות שיגנו על הבית מפני מי גשמים, לחות, חום ויעניקו אטימות מוחלטת.

פיקוח על בניית גגות מעץ

רוב האנשים אינם מתכננים לבנות את ביתם או את גג הבית באופן עצמאי אך גם אם פניתם לאיש מקצוע רצוי לפקח על התהליך. סיוע וקבלת עזרה בתהליך בניית גג זו פעולה מקובלת, חשוב להבין כי מדובר בחלק מאוד מהותי בבית וחשוב שיבנה באופן המקצועי ביותר. בשנים האחרונות ישנה תופעה של בניית גגות עץ חשופים, אלו גגות שמאפשרים לראות את הגג מהחלק הפנימי של הבית. קורות העץ נראים לעין ומייצרים תחושה של חמימות. גגות אלו מרשימים ובעלי אלמנט אסתטי עיצובי גבוה אך בנייתם מורכבת ויש שיאמרו כי מדובר באתגר הנדסי. הקפידו לבחור אנשי מקצוע מיומנים שייסעו לכם בבניית ואיטום גגות מעץ.

מספר מדרגים:2   דירוג ממוצע:5  
דירוג:

מחפשים שירותי איטום ובידוד גגות? צרו קשר:

loading